-- UDÁLOSTI --

Podání zprávy z Jirkovského Písňovaru 2018

Podání zprávy z Jirkovského Písňovaru 2018

5.-7.10.2018
Červený hrádek 1, 431 11 Jirkov

Vážení barbershopáci/barbershopařky, obracíme se na Vás se slíbenou zprávou z Jirkovského Písňovaru 2018, kterého jsme se zúčastnili ve dnech 5.-7.10.2018 v malebném zámku Červený Hrádek. Asi nám to neuvěříte, a i mnozí z nás tomu ještě nevěří, ale vyhráli jsme svoji kategorii (vokální skupina). Bylo nám odbornou porotou uděleno zlaté pásmo s počtem bodů 28,63 ze 30. V celkovém pořadí jsme se umístili na druhém místě za skvělým sborem Všelijak z Prahy s neuvěřitelnými 29,38 body, který se stal rovněž i vítězem grand prix (Jirkovského rytíře). Také jsme obdrželi zvláštní cenu "Písňovarské lano", které si pomyslně předávají vítězové kategorie vokální skupina od počátku soutěže. Dále jsme byli společně se sborem Všelijak pozváni na 2.11.2018 do Prahy na festival vokální hudby pořádaný vokální skupinou Skety. Tak nějak výše uvedené úspěchy pořád vstřebáváme. Přijeli jsme si tam zkrátka zazpívat, vůbec jsme to nečekali. Nicméně nás velice překvapila tamní atmosféra. Pořadatelé i soutěžící tělesa jsou velice přátelští. Tak nějak to na nás působilo, že účastníci soutěže jsou jedna velká rodina. Měli jsme tu čest slyšet soutěžní i doprovodná vystoupení skvělých těles jakou jsou Intonic, Za5, Tvoje máma a dalších... Nikdo se na nás nemračil, nebral nás jako konkurenci, ba naopak, přijali nás z otevřenou náručí a rovnou jsme si předdomluvili možnost výměnných koncertů. A nakonec nesmíme zapomenout na odbornou porotu, jejichž hodnocení sice nejdříve vesměs začínalo: "Víte, ale já vlastně moc nemám rád/ráda barbershop." Ale zato končilo slovy:"Ale vy jste se mi líbili :-)." Porota nám sdělila množství cenných rad jak se dále zlepšovat po všech stránkách a vlila nám spousty energie do žil pro další práci. Písňovar jsme zakončili sérií vystoupení v okolí Jirkova s opravdu příjemným obecenstvem. Vyzdvihnout musíme závěrečné vystoupení v kapličce na Jindřišské 13 v Jirkově, kde jsme si plně mohli vychutnat jednu z nejlepších akustik, tedy se nám zpívalo úplně samo.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat pořadatelům Jirkovského Písňovaru 2018 i všem zúčastněným. Budeme dále tvrdě pracovat, abychom co nejlépe reprezentovali Písňovar na již zmíněném festivale vokální hudby v Praze. A kdo ví, příští rok se možná opět zúčastníme. Tedy prozatím BARBERSHOPU ZDAR!

P.S.- zde na webovkách v sekci VIDEA máme pro Vás již nasdíleno video z našeho soutěžního vystoupení a v sekci FOTO máme pro Vás připravenou fotogalerii :-).

Vánoční koncert Vocal Overdose - kde jinde než U Leona?!?

Vánoční koncert Vocal Overdose - kde jinde než U Leona?!?

13.12.2018 (20:00-22:00)
Nálevna u Leona, Veveří 9, 602 00 Brno
Dobrovolné na základě Vašeho hudebního zážitku

Přítmí rozetíná pouze jemný svit svíček, mezi stoly se vznáší jemný vánek v podobě decentní obsluhy, hosté se příjemně baví u rozpitého francouzského punče, vše prolíná čtvero uhlazených mužských hlasů. 13. 12. večer budete na světě těžko hledat romantičtější místo, než je Nálevna U Leona..... Nevěříte? My sami asi taky ne. :-D Ona to spíš bude tradiční undergroundová barbershopová psina U Leona. Zazní naše "tradiční fláky", tentokrát samozřejmě prolnuté vánočními songy. Samozřejmě nebude chybět naše kořeněné průvodní, vánočně laděné slovo. Jo, a taky svérázná obsluha a dobré pívo (protože toho přeslazeného punče už budete z náměstí beztak přepití :-D ). Tak přijďte. Opět nebudete kupovat zajíce v pytli - vstupné je dobrovolné a platí se až po skončení koncertu - na základě vašeho kulturního zážitku!

Vocal Overdose v přímém přenosu na rádiu Proglas

Vocal Overdose v přímém přenosu na rádiu Proglas

1.2.2019 (18:00-20:00)
Vaše radiopřijímače

Ne, nešálí vás zrak. A v pátek 1. února vás, pokud si v 18:00 naladíte rádio Proglas, rozhodně nebude šálit sluch, opravdu vám budeme zpívat z rozhlasu. Naše hlasy se k vám ponesou prostřednictvím rádiových vln a to nejen skrze zpěv, ale i povídání o naší kapele, o barbershopu a o bůh ví čem ještě (jak už nás znáte :-D). Uvidíme, co všechno se do těch 45 minut vejde :-D. Tak si to nenechte ujít! My se nemůžeme dočkat!

A cappella koncert

A cappella koncert

9.2.2019
Sokolský dům, Tyršova 157/2, Předměstí, 682 01 Vyškov
Předprodej vstupenek na www.mksvyskov.cz

Vězte, že 9. února 2019 se Sokolský dům ve Vyškově bude otřásat v základech parádní, nadupanou muzikou: A přitom bez jediného hudebního nástroje. Všichni a calidi jsou srdečně zváni! Účinkovat budou kromě nás i další dvě skvělé vokální skupiny, a to vokální sextet Za5 a a cappella jazz sextet Skety.

Předprodej vstupenek, TIC Masarykovo náměstí 1, 682 01 Vyškov, www.mksvyskov.cz